Прострілений бронежилет, рація, відпрацьовані гільзи, прапори військових частин зібрав кропивничанин Володимир Рура. Працює чоловік завідувачем хірургічного відділення обласного госпіталю для ветеранів війни. Свій робочий кабінет хірург перетворив на музей. Експонати для нього дарують на згадку учасники бойових на Сході України, яких він оперував.

Історія створення музею розпочалася із бойового прапору. Його розмістили в холі госпіталю.

"Цей прапор на фронті був, хлопці його привезли, подарували, це так зворушливо було. Прапор, який бачив війну, порох, страждання, поранення, подарував його Стемпурський, він його і підписав – перша дата 2014 рік. І так потихеньку хлопці приходять і розписуються".

Бронежилет, рація, відпрацьовані гільзи. Хірург обласного шпиталю перетворив свій кабінет на музей

Маленький музей госпіталю хірургічного відділення у кабінеті Володимира Рури. Тут він зберігає військові речі з передової, подаровані бійцями.

"Сім років назад ми почали лікувати перших поранених зі Сходу України і кожен щось лікарю на згадку залишав. Док, давай я тобі подарую гільзу, я потім привезу шеврон. І так потихеньку більше 59 експонатів ось тут всіх".

Першим лікар дістав прострілений бронежилет.

"Валерій Корня каже, док, дивись, мене врятував телефон і гаманець, бачте прострілений бронежилет, бачите, з діркою. Що туди зайшло, я вам зараз покажу. Цей калібр – це снайперський постріл в серце. Синяк був, поломані ребра, але залишився живий”.

Є в колекції хірурга танковий снаряд.

"Він вилітає із танка і летить в танк, який націлився, пробиває танк, пробиває броню і за рахунок того, що осколки броні вилітають, вражає весь екіпаж. Тут вольфрамовий наконечник, який пробиває будь-яку броню".

Є у кабінеті хірурга польовий телефон часів Другої світової, рація та осколки від мін.

"Настрашніша річ у музеї – протипіхотна міна "Пелюсток". Це шматок пластмаси, який відриває ногу. Вона лежить в траві і її не видно. Це навчальний боєприпас. Лише уявіть, що він може натворити, коли летить з великою швидкістю, він гострий. як сокира".

На стінах Володимир Рура розмістив прапори. Є із Канади, прапор американських спецпризначенців, Є стяг 72 бригади "Чорні запорожці".

"У мене позивний "Литва". Олександр Крячко подарував мені литовський прапор. Був дуже поранений, його врятували, у Феофанії лікувався, у нас реабілітувався. Познайомився із волонтеркою із Америки і вони подарували мені американський прапор".

“Коли я захожу підписувати документи завжди звертаю увагу на боєприпаси, які хлопці залишають під час лікування в нашому відділенні. Інколи завідувач нам розповідає, хто залишав і як вони діють", – каже старша медсестра відділення Світлана Гавріна.

Оперує хірург три дні на тиждень. Учасник бойових дій Сергій Шевченко в госпіталі лікується місяць. Каже музей бачив.

"Хороший музей, мені сподобався, хочу на згадку подарувати шеврон своєї частини".

Після завершення епідемії коронавірусу хірург планує показувати експонати музею усім охочим.

Джерело