У селі Соколове на Дніпропетровщині розквітло лавандове поле. Керівник екоферми Іван Дранько каже: не очікували на таке швидке цвітіння. Це експериментальна ділянка площею пів гектара, де люди досліджували, як будуть рости кущі під крапельним поливом.

Лаванда на екофермі росте з квітня минулого року. Завдяки крапельному поливу почала квітнути раніше, ніж очікували, розповідає агрономка Наталія Ніколаєнко.

У селі Соколове на Дніпропетровщині розквітло лавандове поле

«Взагалі в нас в голові ще є стереотипи, що лаванда в нас не росте, що це досить-таки складна культура, що вона така вибаглива. Вона росте, росте гарно, але за нею потрібен особливий догляд», – сказала фахівчиня.

Наталія каже: рослинам не додають жодних хімікатів: лаванда любить бідні ґрунти.

«Вона любить суглинки, любить піщані. В нас тут до речі трохи суглинок, він більш структурований, і дуже на ньому зручно, бо у ньому не затримується сильно волога», – каже вона.

На ділянці завбільшки пів гектара росте близько чотирьохсот кущів двох сортів.

«Тут ми можемо наочно побачити різницю між англійською та між французькою лавандою. Французька – темніша. Англійська – більш світла. І також у французької більш вузькі листочки, в англійської – більш лапаті», – пояснила агрономка.

Після сезону цвітіння квіти використовують на чайний збір, розповідає керівник екоферми Іван Дранько.

«Якщо брати до уваги великі поля лаванди, вона використовується у промисловості для отримання ефірного лавандового масла та лавандової води. Враховуючи те, що наше поле відносно маленьке, невеличке, то, по-перше, воно в нас дає такий антураж, додає яскравість території, а після цвітіння ми зрізаємо її та сушимо», – каже фермер.

За словами Івана Дранька, збирати квіти планують за два тижні.

Читайте також

”Щось в ній є таке, що розслабляє”. У селі на Кіровоградщині розквітло лавандове поле

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Джерело