У курортному селищі Коблеве, що на Миколаївщині, після зливи затопило центральні вулиці та бази відпочинку. Місцями рівень води сягає 40 сантиметрів.

Курорт Коблеве опинився під водою. За словами відпочивальників, вода стоїть третій день. Відпочиваючі, які приїхали з Києва, Івано-Франківська, Кропивницького, говорять, що через негоду псується загальне враження від курорту.

"Сьогодні вже третій день як пішов дощ, вода не відходе, тому що їй немає куди уходить, тут асфальт лежить, ніхто її не викачує. У магазині стояла вода, повністю все залите було зараз вичерпуємо все", — розповідає продавчиня Катерина Лишанкова.

У Коблевому, що на Миколаївщині, злива затопила вулиці та бази відпочинку

Через зливу затопило й бази відпочинку. Аби люди змогли пройти до своїх кімнат, адміністрація одного із закладів проклала дерев’яні містки.

А на базі відпочинку "Валерія" відкачували воду самостійно. Директорка Анастасія Погосова бачить такі шляхи розв'язання проблеми.

"Це може зробити тільки сільська рада, тому що потрібно проєкт водовідведення. Потрібно щось робити комплексно. Якщо я візьму трубу прокопаю і покладу, щоб вона вела в море, як це робить місто Южне, то мене екологічна інспекція, як підприємця оштрафує. Якщо це буде узгоджена територіальна програма на обласному рівні, може, на всеукраїнському рівні", — говорить жінка.

Рівень води в деяких місцях сягає 40-ка сантиметрів. Через це на дорогах села не видно ям. Одні автомобілі застрягали, інші губили номерні знаки.

Читайте також: "У Коблевому, що на Миколаївщині, працюють 16 рятувальних постів"

За словами заступника голови Миколаївської ОДА Миколи Марінова, проблема з затопленням в Коблевому існує давно, але цього року в кількість опадів перевищує місячну норму.

"Є два варіанти, що з цим робити. Перший варіант: відкачувати і скидати в море, бо море там рядом, але це не варіант, бо ця вода брудна, вона із глиною, землею тощо. Тобто в море її не можна. Другий варіант: зливати її в каналізацію. Але там каналізація, вона вся приватна у базах відпочинку. Бази відпочинку не хочуть її приймати, ту воду, бо її багато і це пов’язано з деякими витратами додатковими, які вони не хочуть нести. Тому вибрали третій варіант: асенізаторські машини. Вони і відкачують, і возять за межі Коблевого", — додає Микола Марінов.

За його словами, до кінця цього тижня воду мають відкачати.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Миколаїв у Viber

Джерело