Щороку ця подія збирає близько 400 учасників

30, 50 та 100 кілометрів бігом. Близько чотирьох сотень учасників взяли участь у 5-му київському ультрамарафоні. Триватиме він до ранку. Подробиці у матеріалі кореспондентки "5 каналу" Ірини Саєвич. 

Люди приходять цілими родинами, біжать з дружинами та чоловіками. Вже стартували марафонці, які пробігли 30 кілометрів, дехто з них уже фінішував. Також, стартували люди, які подолають 100 кілометрів, вони робитимуть це до ранку.

Київський марафон-2021: в чому його особливість – включення
 (Відео)

О 9-ій ранку буде відбуватись нагородження переможців, опівночі стартують люди, які готові пробігти 50 кілометрів.

Більшість зазначають, що готувались до цього роками – бігали щодня десятки кілометрів і перед самим змаганням проходили обстеження лікаря, аби з’ясувати, чи дозволяє їм організм здійснити такий подвиг.

"Починала в декреті, для "розвантаження", по-троху. Потім пробігла десь, думаю, що ще треба спробувати. Пробігла 21, наткнулась осінню на ультрамарафон і все з осені загорілася", – розповіла учасниця забігу Крістіна Лендєл.

"Всю дистанцію збираюсь бути разом, до ранку. Тому що, забіг вночі", – сказав чоловік бігунки Стас.

"Я взагалі лікар, тому – це промоція здорового способу життя, це дуже важливо", – зазначила учасниця забігу Наталія Подольчак.

"Це моя вже четверта сотка, через те для мене це не новинка. Сьогодні є смілива ціль, я думаю, що досягну", – поділилась враженнями учасниця Ірина.

"Чекаємо емоцій, приходьте всі на Труханів острів, підтримуйте нас і відчуйте цей кайф бігової спільноти", – сказав учасник забігу  Дмитро Лисенко.

Дорогою учасників зустрічають та підтримують групи підтримки, їхні рідні. Бігуни можуть поїсти та попити на спеціальних столиках, які для них підготували близькі. Як розповідають організатори – в минулому році люди збирали записки із словами підтримки, аби марафонці не здавались та могли продовжити свій забіг.

"Я сиджу та чекаю їх, буду віддано сидіти та чекати їх", – розповіла дружина бігуна Віра.

Щороку цей марафон збирає близько 400 учасників – цей рік не виняток. Статус змагання доволі високий і учасники можуть увійти у світовий рейтинг. А цьогоріч будуть відбирати учасника для важливого світового змагання.

"Один рік відбирається людина на 100 км – чемпіонат світу, один рік на 50 км. В цьому році троє переможців дівчат, троє переможців хлопців, поїдуть представляти Україну до Китаю", – наголосив директор київського ультрамарафону Ігор Олексієнко. 

Декілька учасників вже завершили забіг на 30 км, зокрема, перша трійка. Склалась дуже цікава ситуація, адже перемогли двоє хлопців із Харкова – вони друзі, різниця між ними була в одну секунду.

Ірини Саєвич, "5 канал".

Джерело