Європейський суд з прав людини в листопаді має провести слухання у справі про катастрофу МН17. Про це повідомив адвокат родичів загиблих Петер Лангстраат, передає Укрінформ.

«Слухання в ЄСПЛ було перенесено на 24 листопада 2021 року, але це об'єднані позови України та Нідерландів проти РФ, і йтиметься лише про офіційно-правові питання, головним чином про допустимість (справи до розгляду – ред.)», - сказав він.

У понеділок, 7 червня, суд почав розгляд по суті справи про катастрофу рейсу MH17.

На початку 2020 року прокуратура Нідерландів пред’явила звинувачення чотирьом підозрюваним у справі щодо катастрофи рейсу MH17 над Донбасом.

Катастрофа МН17: слухання в ЄСПЛ перенесли на осінь

Раніше один зі свідків у справі про збиття боїнга МН17 заявив, що бачив «Бук» і випущену ракету. Чоловік був у складі розвідгрупи сепаратиста Леоніда Харченка, який є одним із підсудних у цій справі.

Боїнг, який летів із Амстердама в Куала-Лумпур, збили на тимчасово окупованій території Донеччині у липні 2014-го року. Всі пасажири та екіпаж літака загинули.

Цього тижня на суді в Гаазі у справі про катастрофу MH17 на Донбасі голландські експерти повідомили про витяг з тіл загиблих і їх речей 370 металевих фрагментів. За словами судді, літак перебував у справному стані, а екіпаж був підготовлений до польоту. Також на суді в Гаазі показали фото уламків ракети «Бук», яка могла збити літак. Передбачається, що цю ракету привезли на окупований Донбас російські війська.

Джерело