Українцям, у яких є борги за комунальні послуги прийдеться не солодко, адже виконавчі служби можуть позбавити їх останнього.

У боржників за комуналку заберуть останнє: вилучають одяг, старі меблі й навіть сміттєві пакети

Стало відомо, що за борги з комуналки в українців забирають старі меблі, сміттєві пакети й навіть одяг. Згідно з законом виконавці повинні залишити людині необхідний мінімум. Водночас решту майна у квартирі або будинку боржника мають право заарештувати й продати, пише Обозреватель.

Також згідно із законом виконавці можуть заарештувати й списати гроші з банківського рахунку. Але якщо на банківській картці грошей немає, шукатимуть майно.

У боржників за комуналку заберуть останнє: вилучають одяг, старі меблі й навіть сміттєві пакети

“Проводимо опис майна. Певний мінімум, ліжко або теплий одяг у найнеобхідніших обсягах, не чіпаємо. Решту можемо заарештовувати й продавати. Іноді доводиться брудні каструлі та поношений одяг на торги віддавати”, – розповів державний виконавець.

Крім того, боржники з комуналки потрапляють до спеціального реєстру. Спершу постачальник подає в суд із вимогою повернути гроші. Боржникові дають час, щоб розплатитися добровільно. А потім вмикається механізм виконання судових рішень.

Все ж найчастіше комунальники звертаються до суду вже в крайніх випадках. Адже вигідніше укласти договір реструктуризації і приймати платежі хоча б невеликими частинами. Водночас часто арешт і продаж майна може не увінчатися успіхом.

Джерело