«Те загострення, яке було навесні, я вважаю, було обумовлене тактичними інтересами Путіна, Росії. Для того, щоб звернути на себе увагу, викликати нову адміністрацію Байдена до переговорів. Ми були дійсно всі перелякані», - говорить експерт.

 

За його словами, навіть інвестори відкладали прийняття рішень з багатьох бізнес-проєктів, оскільки було незрозуміло, почнеться повномасштабна війна чи ні.

Толкачов заявив, що коріння «русского мира» знаходиться в Києві

 

«На мій погляд, Росія в певному сенсі вичерпує свій запас міцності, цивілізаційну нішу. Вони жадають склеювати далі суспільство ідеєю про «русский мир», але коріння «русского мира» в Києві. Воно тут! Засновник Москви – Долгорукий – похований тут! І, так чи інакше, Росії необхідно постійно утримувати внутрішню цілісність за рахунок зовнішньої експансії. А Україна занадто близько знаходиться», - сказав Толкачов.

 

Він зазначив, що Україна не може «зібрати речі і виїхати на безпечну відстань» від Росії.

 

«Ми нікуди не подінемося. Нам доведеться сусідити, але це сусідство не може бути... Або ціною нашого існування, або треба щось робити з Росією в стратегічній перспективі», - підкреслив футуролог.

 

На його думку, в стратегічній перспективі Росію потрібно утилізувати як державу шляхом проведення української експансії.

Джерело