Протягом найближчих 5-10 років ситуація на Донбасі однозначно загостриться. Так припустив сучасний український мислитель, громадський діяч, філософ, футуролог, юрист Олексій Толкачов у програмі «Що далі?» на каналі «Знай24»

Футуролог переконаний, що весняне загострення на сході України відбулося через тактичні інтереси Росії. «Для того, щоб звернути на себе увагу, викликати нову адміністрацію Байдена до переговорів. Ми були дійсно всі перелякані», - пояснює він. Принагідно Толкачов зазначає, що тоді навіть інвесторам довелося відкласти низку рішень щодо бізнесу через нерозуміння ситуації: конфлікт спаде чи ж чекати на повномасштабну війну.

«На мій погляд, Росія в певному сенсі вичерпує свій запас міцності, цивілізаційну нішу. Вони жадають склеювати далі суспільство ідеєю про «русский мир», але коріння «русского мира» в Києві», - каже експерт. Він нагадує, що місцем поховання засновника Москви Долгорукого є Київ.

Росія в певному сенсі вичерпує свій запас міцності, цивілізаційну нішу, - Толкачов

Толкачов зазначає, що зараз Росія, проводячи зовнішню експансію, лише намагається втримати свою внутрішню цілісність. Україна же, підкреслює він, територіально надто близько. Футуролог зауважує, що цього стану речей ніяк не змінити і українсько-російський кордон нікуди не дінеться.

«Нам доведеться сусідити, але це сусідство не може бути... Або ціною нашого існування, або треба щось робити з Росією в стратегічній перспективі», - міркує Толкачов. Загалом він пропонує утилізувати РФ як державу, а для цього провести українську експансію.

Нагадуємо, Толкачов розповів, що це Україна розвалила Радянський Союз.

Джерело