Доцент Києво-Могилянської академії та Львівської бізнес-школи УКУ, доктор філософії Кембриджського університету, керівник секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Михайло Винницький у програмі Геннадія Друзенка «Конституційна кухня» заявив, що Україна – це країна неієрархічного суспільства. За його словами, саме такі погляди зараз провідні у світі, тому ми маємо хороші перспективи.

«Ми країна неієрархічного суспільства. Це особливість наша, хтось назве її анархічністю, але насправді це не в анархії питання, бо анархія – це дезорганізація, а тут мова йде про спільноти, команди та тимчасове лідерство: харизматична ідея радше за харизматичного лідера – це ті речі, які нас рухають», - зазначив Винницький.

За словами експерта, ця парадигма українців є постіндустріальною, бо вона не підпадає під метафізику швидкого індустріального розвитку. Як зазначив гість програми, швидкий індустріальний розвиток був насаджений нам тоталітарною владою в СРСР.

Винницький заявив, що Україна – це країна неієрархічного суспільства

«Тепер, як вона відійшла (тоталітарна влада, - ред.), ми бачимо появу української політичної культури, українського ДНК, який є козацьким, який не визнає постійної ієрархії. Зараз світ переходить у постіндустріальну модель розвитку, де саме ця культура потрібна», - підкреслив Винницький.

Як зазначив гість програми, ми маємо великий потенціал, тому що наше бачення світу відповідає новій всесвітній тенденції, яка потребує людей з не ієрархічними поглядами, а більш командними.

Джерело