Підроблені банкноти збували через особисті зв'язки

На Сумщині Служба безпеки України викрила угруповання, яке організувало збут підробленої іноземної валюти. Зловмисники "продавали" фальшиві 100-доларові банкноти за 45% від номінальної вартості. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

За попередніми даними, фігуранти налагодили схему у різних регіонах України. Організаторами були семеро мешканців Сумщини, більшість з яких з кримінальним минулим. Фальшиві банкноти вони збували через особисті зв’язки, у тому числі в обмінних пунктах. Встановлено, що підробки не ідентифікуються як фальшивки пристроями для перевірки банкнот. Оперативники СБУ задокументували, що угруповання діяло майже пів року, а щомісячний обсяг реалізованих підроблених банкнот становив приблизно 50 тисяч доларів США.

Щомісячно збували до $50 тис. по всій країні: СБУ викрила фальшивомонетників

Правоохоронці затримали одного з організаторів незаконної схеми за ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України під час чергової реалізації майже 35 тисяч підроблених доларів США. Також у ході санкціонованих обшуків за місцем проживання у фігурантів вилучили: травматичну зброю без дозвільних документів та 400 бойових набоїв. Наразі затриманому повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 199 Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо повідомлення про підозру іншим учасникам угруповання. Тривають слідчі дії щодо встановлення та блокування джерел надходження підробленої валюти.

Нагадаємо, у Службі безпеки повідомили про викриття військовослужбовців Збройних сил України на спробі продажу зброї. В якій саме військовій частині це сталося, не повідомляється.

Джерело