Напередодні відеозвернення затриманого Романа Протасевича, яке оприлюднив провладний Telegram-канал, до СІЗО де утримували опозиційного блогера, прибув кортеж самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенко.

Лукашенко особисто бив затриманого Протасевича та зламав йому ніс – BYPOL

Про це повідомляє ініціатива колишніх білоруських силовиків BYPOL із посиланням на власні джерела. BYPOL достеменно відомо, що після затримання 23 травня, бесіди з (головою КДБ Білорусі Іваном-ред.) Тертелем і перебування деякий час у Головному управління з боротьби з організованою злочинністю і корупцією МВС, Протасевича помістили в СІЗО-1. Наступного дня нам надійшла інформація про прибуття в СІЗО кортежу диктатора (Лукашенка – ред.)”, – йдеться у повідомленні. “Знаючи мстивість і садистські нахили узурпатора, не дивно, що людина, яка вважає себе президентом, могла прибути в СІЗО для спілкування із затриманим, який, за твердженням влади, брав участь в управлінні протестами”, – заявили колишні силовики.

Екссиловики переконують, що експерти в галузі судової медицини стверджують, що на відеозверненні Протасевича достатньо ознак, щоб стверджувати, що у Романа зламаний ніс. “Відповідно, Роман потребував огляді вузького фахівця, який в медчастині СІЗО відсутня”, – зауважили в BYPOL.

“Ми поцікавилися, чи надавалася Роману допомогу в медичних установах Мінська, результат передбачуваний – ні, в медустанови Мінська Роман не з’являвся. Проте відразу з двох не пов’язаних між собою джерел надійшла інформація про те, що в СІЗО Романа оглядав фахівець з ГУ “Республіканський клінічний медичний центр Управління справами президента РБ”, що абсолютно логічно вписується в один ряд з такими подіями, як перехід Романа в СІЗО КДБ, звідки набагато складніше отримувати достовірну інформацію про його стан, і тривалий недопуск адвоката, з яким укладено угоду”, – пояснили в організації.

“Більш того, ми отримали інформацію, що саме Лукашенко особисто зламав ніс затриманому журналістові”, – заявили представники ініціативи BYPOL. Зазначимо, що BYPOL це білоруська ініціатива, яка створена колишніми силовиками для протидії білоруській владі.

Об’єднання має свої YouTube- і Telegram-канали, на яких публікує різні відео, пов’язані з силовиками, а також “зливає” дані співробітників правоохоронних органів Раніше лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська заявила, що Романа Протасевича примусили до свідчень, які він надав в інтерв’ю білоруському телеканалу.

Нагадаємо, в інтерв’ю білоруському державному телеканалу ОНТ заарештований у Мінську опозиційний журналіст і засновник Telegram-каналу Nexta Роман Протасевич заявив, що визнає провину в публікації закликів до протестів після президентських виборів. За словами батька Протасевича Дмитра, інтерв’ю Романа білоруському державному телебаченню є наслідком тортур та катувань КДБ режиму Олександра Лукашенка. Пізніше білоруський журналіст, політичний аналітик та радник Світлани Тихановської Франак Вячорка відреагував на інтерв’ю Романа Протасевича.

Джерело