Альянс значно зміцнив свою присутність у Чорному морі

Союзники з НАТО після спроби незаконної анексії Росією Криму 2014 року значно посилили оборонні спроможності, повітряне патрулювання та військово-морську присутність, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на Брюссельському форумі в межах Фонду Маршалла.
 
"Ми бачимо агресивну поведінку Росії, і це тенденція, яку ми спостерігаємо вже протягом багатьох років. Відповідь НАТО була твердою – після незаконної анексії Криму ми здійснили найбільше посилення нашої колективної оборони протягом покоління … Це сильне послання Росії, що ми готові оборонити та захистити наш Альянс. Не провокувати конфлікт, а запобігти йому, зберегти мир, уникнути будь-чого на кшталт дій проти України або Грузії, які ми бачили, щоб це ніколи не трапилося із союзниками з НАТО", – зазначив він.

За його словами, у НАТО значно зміцнили присутність у Чорному морі й надалі робитимуть це за програмою розвитку "НАТО-2030".

"Ми збільшили присутність у Чорному морі. Три прибережні країни у цьому регіоні є членами НАТО – Туреччина, Болгарія та Румунія. Ми посилили повітряне та морське патрулювання, проводимо більше навчань. Концепція "НАТО-2030" – про те, як ми можемо краще інвестувати в оборонні дії, включаючи Чорноморський регіон. Ми також маємо важливих партнерів у цьому регіоні – Грузію й Україну, нарощуємо співробітництво з ними, включаючи допомогу Україні в розвитку військово-морських спроможностей. Ми також працюємо з Грузією у питаннях безпеки на Чорному морі", – додав Столтенберг.

У НАТО посилили оборону після спроби анексії Криму 2014 року – Столтенберг

Нагадаємо, президент США Джо Байден сказав, що Україна отримає План дій щодо членства в НАТО, коли відповідатиме необхідним вимогам, зокрема переможе корупцію.

Джерело