Про це повідомляється у Twitter-акаунті головування Португалії в ЄС.

Оновлену рекомендацію Ради з обмеження свободи пересування схвалили постійні представники ЄС.

“Держави-члени продемонстрували широкий консенсус щодо відновлення вільного пересування”, – йдеться в повідомленні.

Міжнародне агентство Reuters зазначає, що, згідно з оновленими рекомендаціями, вакциновані громадяни ЄС зможуть уникнути тестування на коронавірус перед мандрівкою. Водночас вільні поїздки між країнами Євросоюзу можливі в разі повної вакцинації від коронавірусу. При цьому з моменту отримання другої дози вакцини повинно пройти не менше ніж 14 днів.

Невакцинованих чекають обмеження. Зазначається, що обмеження будуть ґрунтуватися на динаміці поширення коронавірусу у країні, з якої планує виїхати мандрівник.

За даними агенції, станом на 11 червня повністю вакциновано трохи більше чверті населення ЄС.

  • Раніше повідомлялося, що в Європейському союзі розробляють міжнародний COVID-паспорт, за допомогою якого громадяни зможуть вільно пересуватися між країнами. 17 березня  Єврокомісія представила розроблений документ – цифровий зелений сертифікат.
  • 29 квітня Європейський парламент затвердив свою позицію щодо введення сертифікату для підтвердження права на вільне пересування в Європі під час пандемії.
  • 20 травня Рада Європейського Союзу рекомендувала відкрити кордони для іноземців, щеплених схваленою у Європі вакциною.
  • 1 червня сім країн Європейського Союзу почали видавати цифрові сертифікати вакцинації. Повномасштабний запуск цієї програми у всьому блоці планують через місяць.
  • Крім того, в Євросоюзі запускають систему цифрових COVID-сертифікатів для мандрівників-нерезидентів, в тому числі з США.

Джерело