Київський апеляційний суд скасував виплату 600 тисяч гривень моральної шкоди колишньому депутату Верховної ради Надії Савченко. Вона судилася за незаконний арешт і тримання під вартою більше року. Про це стало відомо з матеріалів суду.

Зазначимо, Савченко була заарештована 23 березня 2018 року за підозрою в підготовці терактів і посяганні на життя депутатів. За ґратами вона перебувала майже рік – до 15 квітня 2019 року.

Пізніше Конституційний суд встановив, що безальтернативне утримання під вартою підозрюваних у тероризмі порушує їх конституційні права і є незаконним. Враховуючи це, Савченко подала позов до суду з вимогою виплатити їй 1,1 млн гривень моральної та матеріальної компенсації за порушення її прав під час перебування під арештом.

Екснардепці Савченко не виплатять моральну компенсацію за незаконний арешт – суд

У листопаді 2020 року Деснянський суд Києва частково задовольнив її позов і постановив виплатити їй 600 тисяч гривень моральної шкоди. Офіс генпрокурора оскаржив це рішення.

Апеляційний суд 24 травня задовольнив цю скаргу і скасував рішення суду першої інстанції про виплату компенсації Савченко. На думку колегії суддів, цю справу слід було розглядати в порядку адміністративної, а не цивільної юрисдикції, оскільки позивач обіймала посаду публічної служби, а саме депутата Верховної ради, і намагається захистити свої трудові права.

Тим часом, колишня народна депутатка Надія Савченко показала, чим займається після відходу від великої політики. На своїй сторінці у facebook вона оприлюднила низку світлин, на яких справно порається по господарству. «Люди часто запитують, що Надія Савченко робить зараз? Просто живу. Коли є час і можливість, допомагаю добрим людям», – написала Савченко.

Джерело