Політолог Руслан Бізяєв у програмі «Прогноз» на каналі Знай24 розповів, як буде формуватися ціна на газ. На думку політолога, глава Нафтогазу ймовірно буде шукати можливість домовитися з Росією про прямі поставки.

«Для того щоб збільшити власний видобуток газу в нього треба інвестувати. Наші поклади важко розробляються – туди треба інвестувати. У нас газ видобувають як державні, так і приватні компанії. Все, що стосується Нафтогазу – у нас йде не дуже, а все, що стосується приватних компаній – там все більш-менш», - зазначив Бізяєв.

За словами експерта, якщо Нафтогаз буде забезпечувати всі потреби населення, то зріджений газ перестане бути необхідним. Як зазначив політолог, з 2014 року йде тенденція вирівнювання ціни для промисловості і населення, щоб газ став рентабельним, на думку експерта, тільки в такому випадку цей бізнес буде мати сенс.

Бізяєв розповів, як буде формуватися ціна на газ

«У Польщі була така історія, коли вони уклали договір на поставку скрапленого газу. Місцеві журналісти поцікавилися – «Ось ви сказали, що ціна менша газпромівської, а можна піти в конкретику? А це комерційна таємниця...». У них теж вміють красиво їздити по вухах. Тому навколо Нафтогазу йдуть такі танці – «Не дай Бог, щоб Нафтогаз заробив», - зазначив Бізяєв.

Експерт підкреслив, що цікаво буде спостерігати, як Вітренко буде шукати цей баланс між обсягом і вартістю. За словами політолога, у Вітренко не дуже багато варіантів, але один з них – вирішити питання прямих поставок газу з Росії.

Джерело