Предстоятель Православної церкви України Митрополит Епіфаній звернувся до українців з важливою темою - питання цивільного шлюбу та його "гріховність". За його словами сім'я є найдавнішим інститутом людських стосунків, і виник він з благословення Божого.

Митрополит Епіфаній заявив, що за останні 30 років кількість укладених шлюбів в Україні скоротилася втричі, а соціологи говорять про кризу інституту сім'ї.

Про це стало відомо завдяки новій публікації Митрополита Епіфанія в мережі Facebook.

Вільні стосунки - це гріх? Митрополит Епіфаній розповів про страхи

Вільні стосунки - це гріх? Митрополит Епіфаній розповів про страхи

"Поліаморія, "цивільний шлюб", "вільні стосунки"... Людство придумує нові назви для гріха в спробі легалізувати його, зробити прийнятним для свідомості. Людина отримує ілюзорну свободу вибирати "зручний" формат стосунків, в яких нібито відчуває себе щасливою. І ця примарна "свобода" не допомагає знаходженню життєвих смислів і щастя. Навпаки, вона ускладнює їх пошуки, пропонуючи міражі і оману, добігши до яких людина не отримує нічого.

Часто керує страх. Людина не створює сім'ї, адже боїться. Боїться втратити близьку людину через нестабільність світу, економічної кризи, війни, пандемії - тому не планує тривалих стосунків і вибирає швидкоплинні задоволення. Боїться відповідальності за свої вчинки - тому не свідчить шлюбу перед Богом. Боїться потерпіти крах, але не реалізуватися - так зміщує пріоритети на користь кар'єри, не зігравши весілля, але не народжуючи дітей, не завжди стаючи в результаті успішною, але завжди - самотнбою.

І віра, і страх завжди присутні в нашому житті, впливаючи на наші вчинки. Але коли серце підкоряється страху земному, людина втрачає відчуття благого і корисного страху Божого, втрачає віру і збивається з праведного шляху.

Істина в тому, що саме сім'я здатна допомогти побороти земний страх. Як мала Церква, вона є джерелом Божої любові, напуває і насичує, дозволяючи відчути твердий грунт під ногами.", - пише Єпіфаній.

Вільні стосунки - це гріх? Митрополит Епіфаній розповів про страхи

Джерело