У Білому домі повідомили подробиці переговорів президента США Джо Байдена із прем'єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу і президентом Палестини Махмудом Аббасом, проведених у суботу, 15 травня.

Так, у розмові з Нетаньягу американський лідер підтвердив підтримку права Ізраїлю на самозахист від ракетних ударів.

«Президент знову підтвердив свою підтримку права Ізраїлю захищати себе від ракетних ударів з боку «Хамас» та інших терористичних груп у Газі ... Він висловив стурбованість з приводу захисту та безпеки журналістів і наголосив на необхідності забезпечити їх захист», – йдеться в повідомленні.

Білий дім розкрив деталі переговорів щодо Сектору Гази

У розмові з Аббасом Байден заявив про прихильність США врегулюванню палестино-ізраїльського конфлікту шляхом переговорів.

«Президент підкреслив його рішучу прихильність врегулюванню переговорним шляхом на основі співіснування двох держав», – сказано в повідомленні.

Байден вважає, що такий підхід є «найкращим способом для досягнення справедливого і міцного врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту».

Президент США також наголосив, що «Хамас» має припинити ракетні обстріли Ізраїлю.

Як відомо, «Хамас» почав атакувати південь Ізраїлю після зіткнень на Західному березі. За даними на вечір 14 травня, з ізраїльського боку загинуло не менше 10 осіб, з палестинської – майже 140, у тому числі близько 40 дітей.

Минулої ночі повідомлялося, що Ізраїль почав атакувати Сектор Гази авіацією та наземними силами.

Тим часом збройні сили Ізраїлю стверджують, що нині в Секторі Гази немає підрозділів, які здійснюють наземну військову операцію.

Варто зазначити, що північ Ізраїлю обстріляли ракетами з Лівану. Також Ізраїль повідомив про ракетний обстріл з території Сирії.

До слова, Ізраїль показав знищення розвідувального центру «Хамас».

У Секторі Гази проживає приблизно 1600 громадян України (переважно українські жінки, які перебувають у шлюбі з палестинцями, і члени їхніх сімей). Станом на 14 травня загиблих або поранених серед українських громадян внаслідок загострення конфлікту немає. У суботу зранку повідомлялося, що принаймні 80 з них висловили бажання покинути зону бойових дій.

Наразі МЗС шукає шляхи евакуації українців з Сектору Гази.

Джерело