Микола Чирва з Підгородного на Дніпропетровщині 39 років виготовляє солом'яні брилі. За цей час зробив понад чотири тисяч капелюхів та навчив плетіння не один десяток майстрів. До дня солом'яного бриля, який щорічно в Україні відзначається 15 травня Микола Чирва провів майстер-клас і для знімальної групи Суспільного.

"І ми беремо у право, отако в серединку, бачите, в серединку. Зліва, справа. І ми її не гнемо, а ми її обгортуємо в одній площині", — говорить Микола Чирва — член Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Микола Чирва розповідає, що почав займатися виготовленням солом'яних брилів ще у 82 році. Тоді у Петриківці познайомився з майстром капелюшником. Каже, таку справу у вісімдесятих могли посадити за ґрати.

Микола Чирва з Підгородного 39 років виготовляє солом'яні брилі

"Я знайшов носія, який знав техніку плетіння. Але він уже і не плів і не шив. І учнів у нього як таких не було і в нього майстерні не було. Тому що крислатий брилик це була яскрава ознака українського буржуазного націоналізму. І він міг так само тягнути на 10 років радянського концтабору, як вишита сорочка", — говорить Микола Чирва — член Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Микола Чирва навчився у майстра техніці плетіння капелюхів. Перші сім солом'яних брилів виготовив для співочого ансамблю у Петриківці. За 39 років, каже, власнорУч зробив понад 4 тисячі екземплярів. За словами майстра, брилі відрізняються між собою видами плетіння, формою, величиною крисів та шириною.

"Тут декоративно я обшиваю. Невеликі крисла така. Також робили такі невеликі брилики. А в основному такі робили крислаті, з більшою з меншою крислою. Це такий колись мені у Дніпропетровську замовили художники на етюди. Як кажу для чого тобі такий розмір великий? “Мені треба, щоб я одягнув і вуха пірнули”. Я кажу для чого так, а він мені каже: “щоб парасольку не тягнути на етюди”, — говорить Микола Чирва — член Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Рената каже, потрапила на майстер-клас Миколи Чирви 7 місяців тому. Починала із простого плетіння, а зараз створює свій перший солом'яний бриль.

"Це ось початок того, що я хочу зробити. Це буде такий ось це бриль", — говорить Рената Александровська — прийшла на майстерклас.

За словами Миколи Чирви, на виготовлення брилів він ніколи не вираховує час та матеріали. Каже, що все йде від душі, за покликом серця та традицій. Тому щоразу виходить щось інше.

Автори: Надія Мішина, Богдан Антоненко, Новини на Суспільному, Дніпро. Читайте також У Дніпрі відкривають виставку робіт румунського фотографа Соріна Онішора У Києві знайшли приміщення для музею Івана Марчука Інтерпол створив мобільний застосунок, який ідентифікує викрадені твори мистецтва Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Джерело