Кожна свідома людина з часом розуміє, що правильне харчування — не тільки безпечніше, а й смачніше. Овочі на пару з мультиварки та смузі, власноруч приготовані у блендері, — те, що треба для гарного самопочуття.

Безболісний перехід на правильне харчування: мультиварка, блендер та інші помічники

Оскільки у ресторанах і кафе корисні страви коштують дорого, значно вигідніше готувати їх вдома самостійно. Для кулінарних експериментів знадобляться функціональні кухонні прилади.

Мультиварка

Без якісної мультиварки — нікуди. Вона потрібна для приготування їжі без використання жиру. Найуніверсальніше рішення — модель з підтримкою функцій пароварки та слоукукера. Така мультиварка Philips доступна за посиланням https://www.moyo.ua/bt/tekhnika-dlya-kuhni/multivarki-parovarki/philips/.

Головні вимоги до мультиварки, призначеної для готування здорової їжі зі свіжих продуктів:

  • Екологічні матеріали чаші та корпусу
    Важливо, щоб під час нагрівання вони не виділяли шкідливих речовин і могли контактувати з їжею.
  • Наявність антипригарного покриття
    Їжа, які підгоріла, має неприємний смак і не може бути корисною. Її вживання може призвести до важкості у шлунку та здуття.
  • Підтримка ручного режиму
    Для багатьох «правильних» страв не існує відповідних автоматичних програм, тому налаштування потрібно вводити вручну.

Блендер

Кухонний подрібнювач потрібен не тільки для смузі та вітамінних коктейлів. У ньому можна готувати корисні соуси для салатів, м’яса і риби, крем-супи й супи-пюре, начинки для пирогів та топінги для дієтичних десертів.

Щоб зекономити, можна обрати компактний ручний блендер Philips. Якщо бюджет необмежений, краще надати перевагу потужній стаціонарній моделі. Вона універсальніша, оскільки має більше насадок у комплектації.

Електричний гриль

Зовсім не обов’язково відмовлятися від улюблених стейків, крилець та котлет під час переходу на правильне харчування. Усі ці страви сміливо можна вживати навіть на дієті. Головне — дотримуватися дефіциту калорій. Зменшити калорійність м’ясних смаколиків дозволяє грамотний підхід до приготування.

Для смаження зручно використовувати електричний гриль з ребристими пластинами. Також у процесі приготування варто дотримуватися простих правил:

  1. Мінімум багатокомпонентних приправ
    Смак м’яса має бути чистим. Для легкої пікантності достатньо солі та свіжозмеленого перцю.
  2. Ніякого жиру
    Про олію, смалець, масло та інші жирні інгредієнти краще забути раз і назавжди.
  3. Оптимальний час обсмажування
    Головне — не перетримати м’ясо на грилі, але при цьому добре посмажити його.

Кухонні ваги

Ваги не беруть безпосередньої участі у процесі приготування їжі, але обходитися без них на кухні дуже важко. Вони потрібні для контролю кількості інгредієнтів у різних стравах.

За допомогою вагів зручно контролювати кількість спожитих кілокалорій та мікроелементів (білків, жирів і вуглеводів).

Йогуртниця

Склад магазинних йогуртів часто неприємно вражає. У кращому випадку вони містять велику кількість цукрів, а в гіршому — ще й підсилювачі смаку, барвники та різноманітні стабілізатори. Усі ці інгредієнти ніяк не поєднуються з поняттям здорового харчування.

Йогурти, приготовані вдома, містять тільки молоко і суху закваску. Також до них можна додавати натуральні джеми, соки, шматочки фруктів і ягоди. Молоко для йогуртів підходить як звичайне, так і рослинне. Особливо смачними виходять йогуртові десерти з кокосового молока.

Також для безболісного переходу на правильне харчування можуть знадобитися такі девайси, як: соковичавлювач, хлібопічка, дегідратор. Останній точно потрібен любителям снеків. У ньому можна готувати різноманітні корисні альтернативи чипсам, солоним горішкам та сухарикам.

Джерело