Подружжя Ігоря та Тетяни Гречаних з селища Олександрійське Кіровоградської області перетворили своє подвір’я на ботанічний сад. На 6 сотках вирощують близько 2 тисяч рослин. Доглядають за ними удвох з дружиною, для цього прокидаються щодня о 4 годині ранку і працюють без вихідних. Ігор Гречаний розповідає: разом з дружиною за освітою агрономи. "У нашому ботанічному саду росте тільки близько 2 тисяч видів рослин, сортів там більше. Облаштували це все за 10 років. Подивитися на цю красу приїжджають люди з усієї України".

Чоловік каже: не вирощують на своєму подвір'ї екзотичних рослин, грейпфрутів, бананів чи цитрусових. "У нас ростуть різноманітні декоративні багаторічники. Багато сортів барбарису, хвойники, троянди, пряно-ароматні рослини, наприклад, меліса. Маємо, клени, теплолюбні кактуси, які зимують у землі. Всіх рослин не перелічити. Час безперервного квітування у нас починається з ранньої весни". В рік на ботанічний сад сім'я витрачає 10 тисяч гривень. За ці гроші купують нові рослини, добрива, оплачують воду для поливу.

"Моя дружина спеціалізується по дизайну і багаторічниках рослинах, я по квітах –гладіолусах, тюльпанах, ліліях, трояндах. Всі рослини, які висаджуємо, ми і купуємо, і обмінюємо, звідусіль, де по світі тільки буваємо, веземо їх додому і садимо". Крім ботанічного саду Гречані орендують ще 4 земельні ділянки у сусідів. На них вирощують тюльпани та гладіолуси.

Подружжя з Кіровоградщини перетворило своє подвір’я на ботанічний сад

"В Олександрії ми щороку проводимо Всеукраїнський фестиваль гладіолусів. Торік через карантин його відмінили, а ось цього року до нас бажають приїхати близько 30 учасників. Фестиваль відбудеться наприкінці липня – на початку серпня. Ми розводимо 400 сортів гладіолусів, ті, які достойні уваги, вирощуємо у великій кількості". Ігор Гречаний додає: ботанічним садом милуються не лише удвох з дружиною. Приїхати до них у гості може будь-хто. "Ми і гостей приймаємо, і проводимо майстеркласи для студентів аграрного технікуму. До нас просто треба приїхати і подивитися на цю красу". Читайте також Тюльпани у кропивницькому Дендропарку квітнутимуть до кінця травня У Кропивницькому та Гайвороні розквітли сакури. У Кропивницькому влаштували еколотерею, щоб заохотити містян прибрати в лісі. У Кропивницькому 4 години гасили вогонь на березі річки Інгул.

Джерело