Хто представить Україну у єврокубках -

Безкомпромісна боротьба між клубами, що виступають у чемпіонаті України з футболу, розгорнулася на фініші.

Сьогодні, 1 травня, зустрічалися команди, що боряться за право представляти Україну вже влітку у єврокубках. Торік за участь у Лізі Європи у кваліфікації турніру українська команда отримувала щонайменше чверть мільйона євро, незалежно від результату.

Чернігівська “Десна” зіграла на одному етапі, ковалівський “Колос” виступив у двох раундах, а луганська “Зоря” взагалі зіграла шість матчів у групі Ліги Європи, два з яких виграла, заробивши 4,7 млн. євро. Це суттєве поповнення бюджету українських клубів.

Тож на фініші чемпіонату до минулорічних учасників єврокубків від України додалася полтавська “Ворскла”, яка претендує на одну з путівок. І якщо київське “Динамо” вже достроково оформило чемпіонство, гарантувавши собі участь у групі Ліги чемпіонів з вересня, а “Шахтар” теоретично забронював за собою друге місце, вигравши нині у “Дніпра” – 2-1. “Шахтар” набрав 48 очок і впевнено займає друге місце, що дозволяє брати участь у кваліфікації за право грати у групі головного євротурніру. Боротьба за інші три путівки у єврокубки розгорнулася між чотирма командами – “Зорею”, “Колосом”, “Десною” та “Ворсклою”. Хтось із них виявиться зайвим.

У звітному турі “Динамо” (61 очко) перемогло “Ворсклу” – 5-1, опустивши полтавський клуб із 37-а на шосте місце. Стільки ж має “Десна”, яка врятувала очко, програючи 0-2 із “Колосом” (2-2). Тож “Десна” також має 37 очок і п’яте місце.

Натомість “Колос” після нічиєї із “Десною” набрав 38 очок і займає 4-у сходинку.

Від втрат очок переслідувачів виграла луганська “Зоря”, яка на третьому місці і має 41 очко та матч у запасі, який зіграє завтра, 2 травня, із аутсайдером ужгородським “Минаєм”. Якщо “Зоря” завтра виграє, то теоретично гарантує собі бронзу і участь у плей-оф Ліги Європи. Навіть якщо “Зоря” програє у плей-оф, то автоматично потрапить у новий турнір – Лігу Конференцій, де зіграє у групі шість матчів.

А ось за право зіграти у кваліфікаціях Ліги Конференцій змагаються “Колос”(38 очок), “Десна” (37 очок) і “Ворскла” (37 очок). Кожна з них зіграє ще по два матчі у чемпіонаті.