Делегації Киргизстану та Таджикистану 30 квітня зустрілися на нейтральній території, щоб обговорити врегулювання конфлікту на спірній ділянці кордону. Сторони знову домовилися про відведення військ з зони конфлікту.

Як повідомило агентство «Радио Озоди», сторони знову домовилися про відведення військ з зони конфлікту.

У спільній заяві делегації, текст якої наводить ЗМІ, йдеться про те, що переговори пройшли «в дусі взаєморозуміння та добросусідських відносин». Делегації висловили готовність врегулювати конфлікт дипломатичним шляхом.

Делегації Киргизстану і Таджикистану провели зустріч на нейтральній території: про що домовилися

Так, сторони конфлікту домовилися з 13:00 п'ятниці, 30 квітня, почати спільне відведення всіх видів військ та військової техніки від спірного кордону, а також відкрити дороги та забезпечити вільне пересування громадян.

Крім того, під керівництвом командувачів прикордонними військами Киргизстану та Таджикистану було створено робочі групи, які мають забезпечити реалізацію домовленостей.

У суботу, 1 травня, сторони конфлікту знову проведуть переговори.

За попередніми даними, у результаті конфлікту на кордоні між Киргизстаном і Таджикистаном загинула 31 людина. Ще понад 120 були поранені

Напередодні Таджикистан і Киргизстан домовилися про припинення збройного конфлікту, відведення військ до місць постійної дислокації та створення спільної робочої групи для переговорного процесу.

Інцидент почався в середу, 28 квітня, коли таджицькі прикордонники спробували встановити камери відеоспостереження біля пункту з розподілу води «Головний»елі Кок-Таш на території Киргизстану. Під час словесної перепалки з місцевими жителями спочатку в хід пішли камені, а потім прикордонники застосували зброю.

30 квітня зранку Таджикистан і Киргизстан оприлюднили заяву про припинення конфлікту.


Джерело