Блінкен підтвердив, що збирається відвідати з візитом Україну наступного тижня

Державний секретар США Ентоні Блінкен підтвердив, що Сполучені Штати спостерігають відведення лише деяких російських сил від українського кордону, перекинутих туди впродовж останнього місяця. Про це він заявив у інтерв'ю в програмі "60 хвилин" на каналі CBS News.

Блінкен сказав: "На кордоні з Україною зосереджено більше (російських – ред.) сил, ніж коли-небудь після 2014 року, коли Росія насправді вторглася (в Україну – ред.)".

США спостерігають лише часткове відведення військ РФ від України – голова Держдепу

Відповідаючи на запитання ведучої, якими є наміри Путіна, Блінкен зауважив, що чітко про це сказати важко і зауважив: "Існує багато речей, які він (Путін – ред.) міг зробити або вирішив не робити".

Блінкен також розповів, що США спостерігають, що "за останні кілька днів, очевидно, (Кремлем – ред.) було прийняте рішення відвести деякі сили, і ми бачимо, що деякі з них фактично почали виводитися".

Як повідомляв 5.UA, Блінкен підтвердив, що збирається відвідати з візитом Україну наступного тижня. Про можливий візит держсекретаря США до України стало відомо на початку цього тижня. Очікується, що головний американський дипломат проведе зустрічі з українським керівництвом у Києві на тлі підготовки зустрічі президента США Джо Байдена з російським лідером Володимиром Путіним. Це стане чітким меседжем, що Вашингтон підтримує Україну і цінує її як союзника.

Джерело