Вже найближчим часом на островах Флорида-Кіс на південному сході США випустять генетично модифікованих личинок комарів. Це самці комах, і вони не кусають тварин і людей. Генно-модифіковані комарі будуть спаровуватися з самками комах місцевих видів.

Експеримент проходить у рамках програми зі стримування поширення таких хвороб, як лихоманка денге, вірус Зіка і жовта лихоманка, повідомляє The Guardian.

Комарів будуть випускати протягом трьох тижнів у шести локаціях - загалом кількість личинок сягне сотень мільйонів. Комахи належать до інвазивного виду жовтолихоманкових комарів. Однак у них є особливий ген, який не дає потомству дожити до дорослого віку. Таким чином можна буде взяти під контроль поширення комах, які переносять хвороби.

У США випустять сотні мільйонів генно-модифікованих комарів, які не кусають людей

Жовтолихоманкові комарі складають усього 4% популяції всіх комарів на островах Флорида-Кіс, але саме вони поширюють небезпечні віруси серед людей і можуть передавати смертельні захворювання тваринам. Комахи стали стійкими до традиційних методів боротьби, тому доводиться шукати нові шляхи.

 Деякі захисники навколишнього середовища у Флориді налаштовані скептично, інші ж категорично проти таких випробувань.

Нагадаємо, що у норвезьких водах виявили гігантські кладки яєць кальмара. Усередині "інкубатора" можуть одночасно чекати свого часу десятки тисяч особин. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Джерело