Президент Володимир Зеленський підписав низку законів про захист українців, які мають борги за валютними кредитами.

Про це інформує пресслужба глави держави.

Перший закон — "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо споживчих кредитів, наданих в іноземній валюті" № 1381-IX.

Реструктуризація валютних кредитів: що означають підписані Зеленським закони

Документ має захистити інтереси позичальників, які отримали споживчі валютні кредити, але не змогли своєчасно здійснювати платежі, зокрема, через війну на Донбасі.

Споживче, зокрема іпотечне, кредитування в іноземній валюті заборонене з 2011 року, проте низка позичальників має валютні кредити, які були видані ще від 2006-2007 років.

Непогашені валютні кредити конвертують у гривню.

"Позичальники, які не мали простроченої заборгованості станом на 1 січня 2014 року або погасили її до дня реструктуризації, мають право скористатися умовами реструктуризації за законом, а саме: валютні зобов’язання конвертуються за середнім значенням між офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим НБУ на день проведення реструктуризації, та офіційним курсом гривні до такої іноземної валюти, встановленим Нацбанком на дату надання кредиту", — пояснили в ОП.

Раніше сплачена неустойка зараховується в погашення тіла та процентів за кредитом. Відсотки, нараховані до дня реструктуризації, перераховуються за ставками депозитів у відповідній валюті.

Після реструктуризації кредит має бути погашений протягом 10 років. Проценти за таким реструктуризованим кредитом сплачуються за ринковою ставкою в національній валюті — український індекс депозитних ставок у гривні за 12-місячними депозитами плюс 1%. Кредит можна погасити достроково у будь-який момент.

Другий закон — "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реструктуризації зобов’язань за кредитами в іноземній валюті та адаптації процедур неплатоспроможності фізичних осіб" № 1382-IX.

Він спрощує процедури банкрутства для валютних позичальників.

Третій — "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо реструктуризації зобов’язань за кредитами в іноземній валюті та адаптації процедур неплатоспроможності фізичних осіб" № 1383-IX.

Закон усуває податкове навантаження на громадян, що виникало б у зв’язку з проведенням реструктуризації валютних кредитів.

Раніше президент підписав закон, який покликаний захистити боржників від дій недобросовісних колекторів.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело